KURULUM

Kurulum ve işletmeye alınması planlanan transmisyon sistemleri için, sahada yapılması gereken, LOS (line of site) ve kurulum, surveylerinin tamamlanarak müşteriye raporlanması,- transmisyon sistemlerinin ve altyapılarının oluşturulması, devreye alınarak mevcut şebekeye dahil edilmesi, konfigrasyon ve gerekli hallerde upgarade çalışmalarının yapılması,


GSM

Konusunda uzman ve tecrübeli kadromuz ile çevreye duyarlı ve standartlara uygun olarak; 2G ve 3G baz istasyonu montajları ve bunlarla ilgili olarak gerekli tüm inşaat ve enerji altyapı montajları, iklimlendirme sistemlerinin montaj ve revizyonları, montaj sonrası tüm teknik ölçümlerin yapılarak sistemlerin eksiksiz teslim ve kabul işlemleri yapılır. 1. Yıllık/Aylık bakım planları oluşturulduktan sonra, sitelerin yılda bir defa, anten sistemleri ve altyapı sistemlerinin istenilen standartlara uygun şekilde periyodik bakımları. İstasyonların envanter kontrolleri yapılır. Tespit edilen eksiklikler ve düzeltmeler, bakımı yapan ekip tarafından giderilir.

TRANSMİSYON

Transmisyon Toplama Merkezlerinin yılda iki defa olmak üzere konusunda uzman ekipler tarafından, sistem odası, radyo ve transmisyon sistemleri,  altyapı sistemlerinin istenilen standartlara uygun şekilde periyodik bakımları;

F/O

Yıllık/Aylık bakım planları oluşturulduktan sonra, sitelerin yılda bir defa,DWDM-SDH,Mını pop vs. sahalarının yılda dört defa, FTTx sitelerinin yılda bir defa, klima sistemlerinin yılda iki defa bakımları yapılır. Bakımları yapılan istasyonlara personel gönderilerek, yapılan bakım kontrol edilir. Eksikler bakımı yapan ekibe bildirilir ve bu eksikler tamamlanır.

AG/OG

AG/OG sistemleri için sunduğumuz hizmetlerimiz; Çalışan veya yeni kurulacak
istasyonların enerji ihtiyaçları için enerji hattı güzergahının belirlenmesi, enerji hattı izinlerinin alınması, enerji hattının projelendirmesi, enerji hattının tesisi ve abonelik işlemlerinin yapılmasıdır. Bunlara ek olarak montaj sırasında gerekli kontrollerin yapılması ve standartlara göre kabullerinin yapılması hizmetlerini de sunuyoruz. Bu çerçevede tüm işler için bir Elektrik Mühendisi ve bir Elektrik Teknisyenini sahada görevlendirilmektedir. Firmamız bünyesinde enerji konusunda uzmanlaşmış ekipler de bulunmaktadır. Bünyemizdeki bu ekipler, uzun süredir elektrik sektöründe çalışmış yetkin ve EKAT belgeli elemanlardan oluşmaktadır.

İKLİMLENDİRME

Siteler’de bulunan klima ve klima bağlantılarının oluşturduğu iklimlendirme sistemleri için önleyici bakım çalışmaları yapılır. Periyodik Bakım Teknik şartnamesi doğrultusunda bu periyodik bakımlar, yılda 2 (iki) kez klima konusunda uzman ve yetkin servis teknisyenlerinden oluşan ekiplerimizce yapılır.